Instrukcja użytkowania oraz pielęgnacji

Dodane przez: W: Porady Na: Komentarz: 0 Trafienie: 700

Zasady pielęgnacji peruki.

Przed myciem należy rozczesać włosy. Umieścić perukę lub topper na główce oraz rozczesz włosy zaczynając od końcówek, przystosowaną do tego szczotką lub grzebieniem o szerokim rozstawieniu zębów. Omijając bazę!!, wszystkie spinki w peruce lub topperze muszą być zapięte.

Perukę , topper możemy myć w umywalce lub misce. Szampon należy rozcieńczyć w proporcjach łyżka szamponu na 2/3 litry wody. Po rozcieńczeniu należy namoczyć perukę, topper i myć delikatnymi ruchami nie wykonując okrężnych ruchów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie i splątanie włosów. Podczas mycia proszę nie zapominać o umyciu środku czyli bazy peruki lub toppera.

Następnie przechodzimy do płukania. Płuczemy letnią wodą od góry do dołu.

Następnie nakładamy na włosy maskę regenerującą od połowy włosów, omijając bazę!! (jeśli nałożysz maskę na bazę, może to spowodować rozwiązanie supełków oraz  wypadanie włosów). Maskę należy pozostawić na około 5min, nie dłużej!!!

Dokładnie spłucz ciepłym strumieniem wody tak jak poprzednio, do momentu aż włosy przestaną się pienić. UWAGA!! Przy niedokładnym spłukaniu włosów zarówno maski jak i szamponu włosy będą się strączkować oraz będą obciążone.

Perukę, topper odsącz delikatnie ręcznikiem z resztek wody a następnie rozczesz włosy pamiętając o omijaniu bazy oraz czesaniu od końcówek do góry i ułóż na mokro też przedziałek. Następnie pozostaw na stojaku do wyschnięcia. Włosy można także wysuszyć suszarką ale tylko zimnym nawiewem.

Pamiętaj, że tak jak w przypadku naszych naturalnych włosów każde źródło ciepła niszczy włos.

Po wysuszeniu włosy będą lekko napuszone, jest to normalne zjawisko.

Perukę, topper myjemy nie częściej jak 2 /3 razy w miesiącu, oczywiście wszystko zależy od częstości użytkowania.

Latem należy zabezpieczyć włosy przed promieniami UV specjalnymi mgiełkami. UWAGA!! Nie zaleca się kąpieli w morzu lub chlorowanej wodze( jeżeli jednak korzystasz z kąpieli w basenie zepnij włosy wysoko i próbuj je jednak nie moczyć )

Po kąpieli koniecznie umyj włosy !

Na końcówki należy nakładać serum lub olejki zabezpieczające np olejek arganowy, jedwab. (max 2 krople) Peruki oraz toppery można podcinać według własnego uznania .

Można utrwalić fryzurę lakierem do włosów, ale nie zbyt dużo oraz często.

Pamiętaj!!

Nie zaleca się spania w peruce oraz topperze, ponieważ może to spowodować filcowanie włosów oraz  powodować kołtuny. Jeżeli już musisz należy dokładnie rozczesać włosy oraz zabezpieczyć przed wycieraniem, najlepiej związać w delikatnego warkocza i spać na śliskiej satynowej poszewce .

 Średni czas użytkowania peruki lub toppera to od 6 do 24 msc.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło